O MNIE

Nazywam się Dorota Salus. Jestem tłumaczką i autorką reportaży.

Skończyłam filologię angielską na Uniwersytecie Łódzkim, Podyplomowe Studium Translacji i Polską Szkołę Reportażu w warszawskim Instytucie Reportażu. Po studiach wyjechałam do USA. Pracowałam w kasynie, serwowałam homary, wypożyczałam rowery przy oceanie. W międzyczasie podróżowałam i pisałam do najstarszego polonijnego pisma - Gwiazdy Polarnej.

W Łodzi, gdzie obecnie mieszkam z mężem i dziećmi, homarów nie ma, oceanu brak, a kasyn jakby nie było, więc po powrocie zza granicy pozostało pisanie. Moje reportaże publikowane były w Gazecie Wyborczej, Wysokich Obcasach, Polityce, Zwierciadle i innych pismach. Współpracowałam z Angorą, National Geographic, przekładałam listy dialogowe do filmów w prywatnej telewizji. Jako tłumacz przysięgła reprezentowałam łódzkie biura tłumaczeń.

Nie jestem zrzeszona z żadną redakcją. Piszę o tym, co mnie ciekawi, martwi i zachwyca. Lubię rozumieć, dlaczego ludzie robią, to, co robią i opowiadać o tym innym. W szkole powtarzali mi, że naczelną zasadą reportażu jest informować, a przy tym nie nudzić i nie krzywdzić. I tego staram się trzymać.

Jeśli sądzisz, że Twoja historia jest godna uwagi i powinien dowiedzieć się o niej świat, chętnie jej wysłucham i, jeśli chcesz, pomogę ubrać w słowa.

Do usłyszenia!

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Dziękuję za wizytę na mojej stronie.

Jeśli masz pytania, bądź chcesz się ze mną czymś podzielić, pisz śmiało.

    Zapoznałem się z informacjami o administratorze i przetwarzaniu danych